Centrală termică în condensare
Ariston Clas ONE+ WIFI pentru preparare ACM și încălzire 24 kW
Beneficiind de tehnologia în condensare a seriei ONE, dotată cu noi funcții avansate, noua gamă de centrale termice murale Ariston se remarcă prin un plus de performanță, durabilitate și eficiență. Datorită compatibilității WiFi incorporate, unitățile sunt pregătite pentru aplicația Ariston NET, care oferă posibilitatea controlului de pe smartphone, operare cu consum redus de energie și asistență de la distanță (cu condiția abonării la servicii post-vânzare Ariston NET-PRO). De asemenea, noile funcționalități AI (Artificial Intelligence) facilitează o experiență de încălzire personalizată.
- Sistemul Per4mance+ cu tehnologie avansată pentru încălzire durabilă, performanță sustenabilă și confort total
- Conectivitate+ inteligentă prin WiFi integrat și aplicația Ariston NET pentru control complet de pe smartphone
Sistemul Per4mance+
Sistemul inovator Per4mance+ combină patru piloni fundamentali: Încalzire+ durabilă, Performanță+ sustenabilă, Confort+ total și Conectivitate+ inteligentă, pentru o experiență completă de încălzire și preparare apei calde menajere.
1. Încalzire+ durabilă
Schimbătorul de căldură din oțel inoxidabil brevetat XtraTech este inima tehnologiei în condensare Ariston, permițând centralei să ofere performanțe superioare în materie de încălzire. Secțiunile mărite oferă un debit îmbunătățit de apă, prevenind în același timp riscul de blocare a reziduurilor.
Performanțele schimbătorului de căldură XtraTech au fost certificate de Grupul TÜV Rheinland.
Producție de talie mondială
În centrele de producție Ariston, excelența în producția industrială este urmărită prin actualizări și îmbunătățiri constante ale proceselor tehnologice, care vizează întotdeauna calitatea produselor, mediul și siguranța.
100% realizat de Ariston
Toate componentele sistemului și software-ul sunt dezvoltate intern de către experții Ariston pentru a asigura performanțe durabile, eficiență ridicată și durată de viață prelungită a produsului.
100% verificat și testat automat
Înainte de a ieși din fabrică, One+ WIFI trece printr-un proces complet automatizat de testare a calității, siguranței și eficienței, cu capacitate de urmărire simultană și nelimită.
2. Performanță+ sustenabilă
Centralele în condensare Ariston sunt proiectate pentru a avea un impact redus asupra mediului înconjurător și pentru a diminua cât mai mult posibil consumul de combustibil.
Noul sistem de aprindere detectează automat caracteristicile gazului pentru a îmbunătăți performanța arderii, asigurând astfel confortul termic.
Gama de centrale ONE+ NET este alegerea potrivită pentru a reduce amprenta de carbon. Aceste unități sunt capabile să se autoregleze și să funcționeze în mod corespunzător și sigur, folosind amestecuri de gaze naturale îmbogățite cu până la 20% hidrogen.
De asemenea, sunt caracterizate de un nivel redus de azot (25 mg/kWh), cu 55% mai redus decât limita maximă necesară pentru clasa 6, fiind mai prietenoase cu mediul.
Eficiența sezonieră poate ajunge la 94%.
Raportul de modulare este de 1:8, asigurând o eficiență îmbunătățită.
3. Confort+ total
Noul sistem de control al debitului
Aduce confortul la un nivel superior, asigurând astfel o temperatură stabilă în fiecare cameră.
Control perfect al presiunii
Senzorul Hydro monitorizează automat presiunea din sistem și afișează o alertă pentru a notifica, atunci când este necesară, completarea cu apă a sistemului.
Sistem nou de Control al Aprinderii
Pentru performanțe constante, control avansat și siguranță în orice condiții.
Funcționare silențioasă
Datorită panourilor izolante și tehnologiei de ultimă generație, centralele din gama ONE+ funcționează la un nivel de zgomot redus cu 50%.
Alte caracteristici
- → Funcția Îngrijire
- → Kit de evacuare gaze arse
- → Amortizor de zgomot eficientizat
- → Sistem antiblocare
- → Protecție Anti-îngheț
- → Funcția Autodiagnoză
4. Conectivitate+ inteligentă
ONE+ NET oferă toate facilitatele pentru un control perfect al confortului interior.
Ariston NET
Toate modelele sunt echipate cu conectivitate permanentă. Utilizând această aplicație, poți gestiona aparatele de la distanță. Poți beneficia de control vocal, prin achiziționarea unui dispozitiv inteligent de conectivitate Ariston.
Ariston NET îți oferă posibilitatea controlului permanent asupra locuinței tale, direct de pe telefon:
- → Poți controla toate funcțiile centralei termice
- → Poți programa pornirea și oprirea încălzirii
- → Poți seta temperatura atât pentru diferite momente ale zilei, pe o perioadă de o săptămână, cât și pentru fiecare zonă în parte
- → Poți personaliza programul de încălzire pentru o economie mai mare de energie
- → Poți lăsa grija încălzirii locuinței tale în seama Inteligenței Artificiale și funcției GeoFencing
Descarcă aplicația din App Store sau Google Play:
Locuință inteligentă cu AI (Artificial Intelligence)
Programare inteligentă: centrala poate învăța obiceiurile utilizatorului, astfel încât să ofere un program personalizat, care se autoajustează pentru a satisface nevoile în schimbare.
Pornire optimă: când este activată această funcție, Ariston NET poate recunoaște caracteristicile termice ale locuinței, începând să preîncălzească locuința în consecință.
Asistență la distanță cu funcția "Întreținere activă": Dacă te abonezi la asistența la distanță oferită de Ariston NET, centrul tău de service va putea să monitorizeze sistemul și să corecteze defecțiunile înainte de a te confrunta cu vreun inconvenient. Datorită AI, Ariston NET poate chiar prezice o scădere a presiunii apei și te poate informa în prealabil printr-o notificare.
Design premium
Centralele ONE+ WIFI se disting prin designul personalizat, exclusiv și brevetat, caracterizat prin forme ergonomice și linii ferme și elegante.
Toate unitățile sunt proiectate de designerul Umberto Palermo și produse în Italia.
Caracteristici
- → Afișaj LCD cu text complet și meniu intuitiv
Experiență inteligentă de încălzire
Centrala termică în condensare Ariston Clas ONE+ WIFI 24 kW reprezintă soluția completă pentru încălzire eficientă și preparare apei calde menajere, combinând tehnologie avansată, control inteligent prin WiFi și AI, cu economie maximă de energie. Contactați specialiștii noștri pentru o consultanță personalizată.
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Tip centrala | In condensare |
| Producător | ARISTON |
| Tip produs | Centrale |
| CARACTERISTICI | |
| Clasă de eficiență Sedbuk | clasa A+ |
| Clasă de protecție electrică | IP X5D |
| Clasă NOx | 5 |
| Culoare | Alb |
| Debit a.c.m. (ΔT=25°C) | 19.8 l/min |
| Debit a.c.m. (ΔT=35°C) | 14.1 l/min |
| Echipare | Pompa circulatie, Vas expansiune, Supapa de siguranta, Vana cu 3 cai |
| Eficienta la putere nominala (30/50°C) (la condensare) (Hi/Hs) | 97.7 / 87.9 % |
| Greutate | 29.7 Kg |
| Înălțime | 745 mm |
| Latime | 400 mm |
| Lungime | 315 mm |
| Putere | 31000 / 3500 W |
| Putere termica utila max/min incalzire (80/60°C) | 30300 / 3300 W |
| Stele de eficienta a combustiei (92/42/EEC) | - |
| Suprafata acoperita | 600 m³ / 240 m² |
| Temperatura max/min a.c.m. | 60 / 36 °C |
| Temperatura maxima a gazelor de ardere la 80/60°C | - |
| Tip schimbator a.c.m. | in placi |
| Alimentare | Monofazata |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Capacitate vas expansiune | Da |
| Kit evacuare gaze | Da |
| Panou comanda | Da |
| Protectie anti-inghet | Da |
| Racorduri ACM | 1/2" |
| Racorduri incalzire | 3/4" |
| Raport de modulare | 1:8 |
| Tip alimentare | Gaz metan + GPL |
| Tip montare | Murala |
| Tiraj | Fortat |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 LUNI |

